Internet Komputery Sieci - software, programowanie, projektowanie   AKTUALNOŚCI
z ostatniej chwili
O FIRMIE
doświadczenie
OFERTA
ix dla Ciebie
PORTFOLIO
wybrane prace
KONTAKT
dane i adresy

Portfolio


ix ramka ix ramka ix ramka
portfolio \ multimedia
mKiosk (Multimedialny Kiosk)
mKiosk
okno logowania do modułu mKiosk Manager

mKiosk
jeden ze słowników systemu
(słownik kategorii filmów)

mKiosk Manager
okno edytora produktów

mKiosk
ekran powitalny modułu prezentacyjnego

mKiosk
ekran wyboru tytułu
z zaawansowaną wyszukiwarką

mKiosk
podgląd wybranego tytułu ze szczegółowym opisem

mKiosk
podgląd wybranego tytułu w trybie pełnoekranowym

mKiosk - Multimedialny Kiosk, to system wspomagania sprzedaży dla firm trudniących się handlem szeroko rozumianymi multimediami. Od dzisiaj klienci nie muszą już kupować "kota w worku". System mKiosk pozwala na dokładne zapoznanie się z każdym produktem jeszcze przed jego zakupem.

Program składa się z dwóch podstawowych modułów:

  • mKiosk - modułu prezentacyjnego zainstalowanego na komputerach i/lub kioskach multimedialnych w salonach sprzedaży lub wypożyczalniach,
  • mKiosk Manager - modułu administracyjnego służącego do budowy wizualnej bazy poszczególnych produktów.

System jest przystosowany do prezentacji trzech podstawowych typów produktów:

  • filmów (na dowolnych nośnikach) - DVD, VCD, VHS i innych,
  • muzyki (na dowolnych nośnikach) - CD, DVD, DVD Audio i innych,
  • programów i gier (na dowolnych nośnikach i dla dowolnej platformy sprzętowej) - CD, DVD, dyskietki i inne.

Moduł mKiosk Manager pozwala na wprowadzanie i edycję danych multimedialnych związanych z produktami oraz na prowadzenie rozbudowanych słowników, które stanowią podstawę do działania wyszukiwarki w module klienckim. Poza prowadzeniem bazy samych produktów, program pozwala na import cennika z systemu handlowego oraz na prowadzenie akcji promocyjnych. mKiosk Manager pozwala na zdalną synchronizację multimedialnej bazy tytułów, zawierającej fragmenty utworów muzycznych, zwiastuny, urywki filmów, zdjęcia i szczegółowe opisy produktów z serwerami zainstalowanymi w salonach multimedialnych. W przypadku braku infrastruktury telekomunikacyjnej pozwalającej na przesyłanie dużej ilości informacji, program pozwala na przygotowanie danych do transportu na nośnikach wymiennych, jak płyty CD, DVD, twarde dyski czy urządzenia typu PenDrive.
mKiosk Manager wyposażony jest również w zaawansowany mechanizm regulowania dostępu personelu do poszczególnych elementów systemu.

Drugi z modułów programu służy do multimedialnej prezentacji produktów. Może być zainstalowany na odpowiednio skonfigurowanym komputerze PC z systemem Windows XP lub innym pozwalającym na regulowanie uprawnień użytkowników do plików. System uruchamiany jest automatycznie i posiada szereg zabezpieczeń nie pozwalających klientom na buszowanie po zasobach komputera, na którym jest uruchomiony. W czasie uruchamia program potrafi wyszukać i pobrać ze wskazanego serwera udostępnioną tam nowszą wersję modułu prezentacyjnego.
Prezentowane produkty podzielone są na trzy oddzielne kategorie: film, muzyka i programy komputerowe. Klienci sklepu mają możliwość określenia swoich preferencji, co do wyświetlanych w programie produktów np. wybór filmów określonego reżysera, w których występuje ulubiony aktor czy należących do określonego gatunku. Program wyposażony jest w łatwy i przyjazny w obsłudze interfejs pozwalający na poruszanie się w programie nawet laikowi nie mającemu pojęcia o komputerach. Program pozwala również na zbieranie opinii od klientów o samym systemie, jak i ofercie produktowej i ich preferencjach zakupowych, ułatwiając tym samym budowanie zamówień na najczęściej poszukiwane produkty.
System mKiosk wyposażony jest w mechanizm współpracy z zestawem audio i TV oraz dwoma monitorami, co pozwala na prezentowanie produktów na zainstalowanym w salonie zestawie kina domowego i wielkoekranowym odbiorniku. Budowa programu pozwala na łatwą i szybką aktualizację o nowe funkcje prezentacyjne i sprzedażowe.

Development: Delphi 5 Professional
Język / Technologia: Object Pascal
Baza danych: Visual dBase
Zaawansowanie: ocena

Wszelkie prawa do wykorzystanych do zaprezentowania możliwości aplikacji zdjęć z filmów Shrek i Epoka Lodowcowa należą do firmy Imperial Entertainment Home Video.


salon salon
przykładowe wdrożenie wczesnej wersji systemu mKiosk w jednym z salonów multimedialnych

ix ramka
  <<<  1 / 2  >>>  
ix ramka
© Copyright 1999 - 2024 Internet Komputery Sieci
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt biuro@ix.pl
strona korzysta z plików cookies